Проаналізуйте число s, p, d, f елементів у періодах та зіставте його щ максимальним числом

електронів на відповідних рівнях. Який висновок можна зробити?

Ответы на вопрос

Отвечает Грибакин Вадим.

У хімії, s, p, d та f позначають електронні підшари атомів у періодичній таблиці.

1. s-підшар може містити максимум 2 електрони.

2. p-підшар може містити максимум 6 електронів.

3. d-підшар може містити максимум 10 електронів.

4. f-підшар може містити максимум 14 електронів.

Тепер, якщо ми розглянемо елементи в періодічній таблиці, ми бачимо, що:

- Перший період містить тільки s-підшар і може містити максимум 2 електрони.

- Другий період містить s-підшар і p-підшар, загалом, максимум 2 + 6 = 8 електронів.

- Третій період містить s-підшар, p-підшар і d-підшар, загалом, максимум 2 + 6 + 10 = 18 електронів.

- Четвертий період містить s-підшар, p-підшар, d-підшар і f-підшар, загалом, максимум 2 + 6 + 10 + 14 = 32 електрони.

Отже, максимальна кількість електронів на відповідних рівнях зростає з кожним новим періодом.

Висновок: Максимальна кількість електронів на відповідних енергетичних рівнях збільшується з зростанням номера періоду у періодичній таблиці.