1.З данного переліку формул речовин виберіть формули складних речовин (формули оксидів

підкреслити):Fe2O3, HNO3,O2,CuO,N2,NO2,NH3 2.У якій з речовин масова частка фосфору більша H3PO4 чи P2O5?​

Ответы на вопрос

Отвечает Руденко Дмитрий.

Ответ:

Объяснение:

1. Fe2O3, HNO3,CuO, NO2,NH3

2. H3PO4

Mr(H3PO4)=3×Ar(H)+Ar(P)+4×Ar(O)=3×1+31+4×16=98

ω(P)=(Ar(P) / Mr(H3PO4))×100%=(31/98)×100%=31,6%

P2O5

Mr(P2O5)=2×Ar(P)+5×Ar(O)=2×31+5×16=142

ω(P)=(2×Ar(P) / Mr(P2O5))×100%=(2×31/142)×100%=43,7%

Масова частка фосфора більша в P2O5 (43,7%).