Обчисліть кількість речовини нітратної кислоти і об'єм води,який потрібно взяти для приготування

400г розчину з масововю часткою кислоти 12,6% срочноо

Ответы на вопрос

Отвечает Татанкин Никита.

Ответ:

50,4 г HNO3 и 349,6 мл H2O

Объяснение:

Концентрацию азотной кислоты примем за 100%.

Тогда её потребуется 12,6*400/100 = 50,4 грамма, а воды для приготовления такого раствора необходимо взять 400 - 50,4 = 349,6 граммов, или (при плотности 1г/мл) 349,6*1 = 349,6 мл.