розчин натрій гідроксиду було нейтралізовано ортофосфатною кислотою. зазнач масу натрій гідроксиду,

який взяв участь у реакції, якщо утворилось 1968 г солі ​

Ответы на вопрос

Отвечает Худоба Даша.

Ответ:

m (NaOH) = 1440 г

Объяснение:

3NaOH + H₃PO₄ = Na₃PO₄ + 3H₂O

M (NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

M (Na₃PO₄) = 23·3 + 31 + 16·4 = 164 г/моль

Теоретично: з 3·40 г NaOH можна отримати 164 г Na₃PO₄.

Практично: з m г NaOH отримано 1968 г Na₃PO₄.

m (NaOH) = \frac{3\cdot40\cdot1968}{164} = 1440 г