Який об'єм ацетилену потрібно на одержання 188 г фенолу?!!!! Срочнооо, будь ласка, прошу,

допоможіть, ПОТРІБНО ДО ЗАВТРА, ВІДДАМ ВСЕ ЩО ЗАВГОДНО, СТАВЛЮ 5 ЗІРОК КОЖНОМУ ХТО ВІДПОВІСТЬ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Грицан Вікторія.

Для визначення об'єму ацетилену, необхідного для одержання 188 г фенолу, потрібно знати реакційну рівність синтезу фенолу з ацетилену та води:

C2H2 + H2O → C6H5OH

За цією рівністю, на одну молекулу ацетилену необхідно одну молекулу води. Молярна маса ацетилену дорівнює 26 г/моль (12 г/моль для вуглецю + 2 г/моль для водню), а молярна маса фенолу - 94 г/моль.

Тому, щоб отримати 188 г фенолу, потрібно:

Обчислити кількість молей фенолу:

n = m/M = 188 г / 94 г/моль = 2 моль

Оскільки на один моль фенолу необхідно один моль ацетилену, то потрібно 2 моль ацетилену.

Обчислити масу ацетилену:

m = nM = 2 моль × 26 г/моль = 52 г

Обчислити об'єм ацетилену за умови, що 1 моль газу за нормальних умов (температура 0 градусів Цельсія, тиск 101,3 кПа) займає об'єм 22,4 л:

V = nVмн = 2 моль × 22,4 л/моль = 44,8 л

Отже, для одержання 188 г фенолу необхідно 52 г ацетилену або 44,8 л ацетилену (за нормальних умов).

Якщо тобі допомогло то став лайк, та зроби відповідь найкращою, щоб і іншим допомогло