При взаємодії 10г Кальція з 20г Брома (Br2) утворився Кальцій бромід. Знайдіть яка речовина була

дана в надлишку, а якої нестача? Розрахуйте масу продукта реакції, а також масу речовини, яка залишиться після реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Жадаева Ксения.

Ответ:

Объяснение:Для визначення якої речовини було дано в надлишку і який нестача, спочатку потрібно знайти хімічну реакцію, збалансувати її та відповідні стехіометричні коефіцієнти.

Реакція між кальцієм (Ca) і бромом (Br2) виглядає наступним чином: Ca + Br2 -> CaBr2

За умовою маса кальцію дорівнює 10 г, а маса брому дорівнює 20 г.

Для визначення якого речовини було дано в надлишку, потрібно порівняти стехіометричні аналізи між реагентами. З рівняння видно, що коефіцієнт перед Ca дорівнює 1, а перед Br2 - також 1. Це означає, що маса кальцію, яку можна реагувати з бромом, є достатньою, щоб повністю реагувати з 20 г брому. Тому кальцій не є речовиною, яка була дана в надлишку.

Для визначення речовини, якого нестача, порівняємо маси брому і кальцію відповідно до їх стехіометричних співвідношень.

Маса кальцію, яка реагує з бромом, дорівнює масі брому, після стехіометричного коефіцієнта перед кальцієм і бромом однаковий (1). Тому маса кальцію, що реагує = 20 г.

Маса брому, яка повинна реагувати з кальцієм, дорівнює масі кальцію, після стехіометричного коефіцієнта перед кальцієм і бромом однаковий (1). Тому маса брому, яка нестача = 10 г.

Продукт реакції маси, броміду кальцію (CaBr2), можна знайти, враховуючи маси

Отвечает Молчанова Полина.

Відповідь:

Уравнение:

Ca + Br2 = CaBr2

n(Ca) = m/M = 10г/40г/моль = 0,25моль

n(Br2) = m/M = 20г/160г/моль = 0,125моль

В избытке - кальций, в количествое: 0,25-0,125 = 0,125 моль

m = n*M = 0,125моль*40г/моль = 5г

Ответ: масса избыточного кальция 5г

Пояснення:

да