Скільки глюконової кислоти утворюється при окисленні 90 г глюкози надлишком арґентум (I) оксиду? ​


Ответы на вопрос

Отвечает Шаламов Даниил.

Ответ:

Объяснение:

Cкладемо РХР:

    90 г                            х г

C6H12O6 + Ag2O → C6H12O7 + 2Ag

n = 1 моль                  n = 1 моль

M = 180 г/моль         M = 196 г/моль

m = 180 г                   m = 196 г

m(C6H12O7) = 90 * 196 : 180 = 98 г

Відповідь: в) 98 г

Отвечает Березный Данила.

Ответ:

Реакція окислення глюкози надлишком аргентум(I) оксиду (Ag2O) може мати наступний хімічний запис:

C6H12O6 + 2Ag2O → 6CO2 + 4Ag + 6H2O

За хімічним рівнянням видно, що кожна молекула глюкози (C6H12O6) окислюється до 6 молекул CO2. Для розрахунку кількості глюконової кислоти, яка утворюється, потрібно врахувати, що кожна молекула глюкози містить 6 карбонільних (альдегідних) груп (C=O).

Молярна маса глюкози (C6H12O6) дорівнює 180 г/моль. Тому, 90 г глюкози буде містити:

90 г / 180 г/моль = 0.5 моль глюкози

Оскільки кожна молекула глюкози містить 6 карбонільних груп, то загальна кількість карбонільних груп в 0.5 моля глюкози буде:

0.5 моль × 6 = 3 молі карбонільних груп

Отже, при окисленні 90 г глюкози надлишком аргентум(I) оксиду утворюється 3 моля глюконової кислоти