10. Яка маса солі міститься у 300 г розчину з масовою часткою цієї солі 5%? (розв'язок). 11. Яку

масу кухонної солі і води треба взяти, щоб добути 150 г розчину з масовою часткою солі 10%? (розв'язок).

Ответы на вопрос

Отвечает Котова Лия.

Ответ:

10. Щоб знайти масу солі у 300 г розчину з масовою часткою 5%, ми можемо скористатися формулою:

Маса солі = маса розчину * масова частка солі

У цьому випадку, маса розчину дорівнює 300 г, а масова частка солі становить 5% або 0,05.

Маса солі = 300 г * 0,05 = 15 г

Отже, маса солі, що міститься у 300 г розчину з масовою часткою 5%, становить 15 г.

11. Щоб знайти масу кухонної солі і води для отримання 150 г розчину з масовою часткою солі 10%, ми можемо скористатися такими розрахунками:

Маса солі = маса розчину * масова частка солі

Маса води = маса розчину - маса солі

У цьому випадку, маса розчину дорівнює 150 г, а масова частка солі становить 10% або 0,1.

Маса солі = 150 г * 0,1 = 15 г

Маса води = 150 г - 15 г = 135 г

Отже, для отримання 150 г розчину з масовою часткою солі 10% необхідно взяти 15 г кухонної солі та 135 г води.