Стирол має формулу С6 Н5 –СН=СН2 Запишіть рівняння полімеризації. Обчисліть, скільки витратиться

стиролу для добування полімеру масою 520 г зі ступенем полімеризації 300.

Ответы на вопрос

Отвечает Ткачёв Витя.

Ответ:

Рівняння полімеризації стиролу може бути записане наступним чином:

n С6H5–СН=СН2 → [-С6H5–СН=СН2-]n

де n - кількість повторюваних одиниць у полімері.

Для обчислення кількості стиролу, необхідного для добування полімеру масою 520 г зі ступенем полімеризації 300, ми можемо скористатися наступними формулами:

Молярна маса стиролу: 104 г/моль

Маса однієї повторюваної одиниці: 104 г/моль + 72 г/моль + 5 г/моль = 181 г/моль

Кількість повторюваних одиниць у полімері: 300

Отже, маса полімеру складає:

Маса полімеру = Маса однієї повторюваної одиниці × Кількість повторюваних одиниць = 181 г/моль × 300 = 54300 г

Тому, щоб отримати 520 г полімеру, потрібно використати:

Кількість стиролу = Маса полімеру / Молярна маса стиролу = 54300 г / 104 г/моль = 523.1 моль

Отже, необхідно використати близько 523 моль стиролу для добування полімеру масою 520 г зі ступенем полімеризації 300.