Обчисліть маси безводноï соді і води у наступних кристалогідратах: а) мідного купоросу масою 62,5

г; б) глауберової солі масою 80,5 г; в) залiзного купоросу масою 278 г; г) манган (II) сульфат гептагiдрату MnSO4 +7H2O масою 138,5 г; д) ферум(III) хлориду нонагідрату FeCl3.9H2O масою 64,9 г .​

Ответы на вопрос

Отвечает Машика Юра.
Я на фото трохи накреслила, надіюсь все зрозуміло
д) дано:
m(FeCl3*9H2O)=64,9 г
Знайти: m(FeCl3); m(H2O)
Розв’язання:
у 324,5 г FeCl3*9H2O є 162,5 г FeCl3
у 64,9 г FeCl3*9H2O є х г FeCl3
x=162,5*64,9/324,5= 32,5 г FeCl3
m(H2O)=64,9-32,5=32,4 г