СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!! 1.Обчисліть масу осаду, що утвориться при зливанні розчину, що містить

купрум (ІІ) сульфат в достатній кількості, та 200 г розчину з масовою часткою натрій гідроксиду 0,2 .

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеев Миша.

Дано:

m(NaOH) = 200 г

w(NaOH) = 0,2

Найти:

m(Cu(OH)2) - ?

Решение:

CuSO4 + 2NaOH => Cu(OH)2 + Na2SO4

m(в-ва)=w×m(р-ра)

m(NaOH) = 0,2 × 200 = 40 г

n=m/M

M(NaOH) = 1 × 23 + 1 × 16 + 1 × 1 = 40 г/моль

n(NaOH) = 40 / 40 = 1 моль

n(Cu(OH)2) = 0,5 моль

m=n×M

M(Cu(OH)2) = 1 × 64 + 2 × 16 + 2 × 1 = 98 г/моль

m(Cu(OH)2) = 0,5 × 98 = 49 г

Ответ: 49 г