1. Із запропонованих речовин виберіть оксиди. Дайте їм назву: СН4, СО2, Р2 О3, SН4, SO2, СuO,

NaOН, НCl, Na2O, НOН. 2. Складіть рівняння горіння запропонованих нижче речовин та розставте коефіцієнти: Са + O2 = С8 Н18 + O2 = 3. P + O2 = 4. С2 Н2 + O2 = 3.Закінчить речення : А). хімічні реакції за участю кисню називають реакціями ….. Б). щоб припинити горіння необхідно…. В). засобами пожежогасіння є….

Ответы на вопрос

Отвечает Джексенбиев Магжан.

1) Оксиди: СО2, Р2О3, SO2, СuO, Na2O.

Назви: СО2 - діоксид вуглецю,

P2O3 - фосфор(III) оксид,

SO2 - діоксид сірки,

СuO - оксид міді(ІІ),

Na2O оксид натрію.

2) 2Ca + O2 = 2CaO

   C8H18 + 12.5O2 = 8CO2 + 9H2O

3) 2P + 3O2 = 2P2O3

4) 2C2H2 + 5O2 = 4CO2 + 2H2O

А) Хімічні реакції за участю кисню називають реакціями окиснення.

Б) Щоб припинити горіння необхідно виключити будь-який з компонентів горіння, такі як топливо, кисень або джерело нагрівання.

В) Засобами пожежогасіння є вода, вогнегасники, пісок, вогнегасні ковдри тощо.