ДАЮ СТО БАЛОВ СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПОЖАЙЛУСТА!!!!!! 1. У результаті реакції між порцією сірки масою

19,2 г і киснем утворився сульфур(ІV) оксид. Обчисліть об’єм (н. у.) утвореного оксиду. 2. Обчисліть масу алюмінію, який згоряє в кисні об’ємом 20л (н. у.). Яка кількість речовини оксиду внаслідок цього утвориться?​

Ответы на вопрос

Отвечает Троценко Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(S) = 19,2 г

Найти: V(SO2) - ?

Складемо РХР:

19,2 г                     х л

S    +     O2    =     SO2

n = 1 моль             n = 1 моль

M = 32 г/моль      Vm = 22,4 л/моль

m = 32 г                 V = 22,4 л

V(SO2) = 19,2 * 22,4 : 32 = 13,44 л

2)

Дано:

V(O2) = 20л

Найти: m(Al) - ?  n(Al2O3) - ?

Cкладемо РХР:

 х г           20 л          у моль

4 Al     +     3 O2   →    2 Al2O3

n = 4 моль n = 3 моль n = 2 моль

М = 27г/моль Vm= 22,4 л/моль

m = 108 г     V = 67,2 л    

n(O2) = V(O2) / Vm = 20/22,4 = 0,9 моль

З РХР бачимо, що n(O2) : n(Al2O3) = 3 : 2 , тобто

n(Al2O3) = 2/3n(O2) = 0,6 моль

m(Al) = 20 * 108 : 67,2 = 32,14 г