Яка маса натрій карбонату реагує з хлоридною кислотою, якщо внаслідок реакції виділяється

вуглекислий газ об’ємом 6, 72 л?

Ответы на вопрос

Отвечает Косенкова Анастасия.

Объяснение:

Дано:

V(CO2)=6,72л

Знайти:

m(Na2CO3)-?

Розв'язання:

Na2CO3+2HCl=2NaCl+CO2+H2O

n(CO2)=V/Vm=6,72л:22,4л/моль=0,3моль

n(CO2)=n(Na2CO3)=0,3моль

m(Na2CO3)=n*M=0,3моль*106г/моль=31,8г

M(Na2CO3)=23*2+12+16*3=106г/моль