ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ДАЮ 30 балів 8. (26.) Яка маса калій гідроксиду утвориться при взаємодії 94 г

калій оксиду та 18 г води? 9.(2б.). Визначити масу цукру та об'єм води, які необхідні для приготування 560 г розчину цукру, якщо масова частка цукру становить 56%.

Ответы на вопрос

Отвечает Олефир Слава.

1) Спочатку потрібно перевести масу води в кількість речовини за формулою:

n(H2O) = m(H2O) / M(H2O)

де m(H2O) = 18 г - маса води, M(H2O) = 18.015 г/моль - молярна маса води

n(H2O) = 18 г / 18.015 г/моль ≈ 0.999 моль

За рівнянням реакції:

K2O + H2O → 2KOH

1 моль K2O утворює 2 молі KOH, тому кількість молів KOH буде:

n(KOH) = 2 × n(H2O) = 2 × 0.999 моль ≈ 1.998 моль

Тепер потрібно перевести моль KOH в масу за формулою:

m(KOH) = n(KOH) × M(KOH)

де M(KOH) = 56.11 г/моль - молярна маса KOH

m(KOH) = 1.998 моль × 56.11 г/моль ≈ 112 г

Отже, маса калій гідроксиду, що утвориться при взаємодії 94 г калій оксиду та 18 г води, становитиме 112 г.

2) Масова частка цукру у розчині становить 56%. Це означає, що маса цукру в розчині становить 56% від загальної маси розчину:

маса цукру = 0,56 * 560 г = 313,6 г

Отже, маса води у розчині становитиме:

маса води = маса розчину - маса цукру = 560 г - 313,6 г = 246,4 г

А об'єм води можна визначити, виходячи з щільності води, яка на 4 °C становить близько 1 г/мл:

об'єм води = маса води / щільність води = 246,4 г / 1 г/мл = 246,4 мл

Отже, для приготування 560 г розчину цукру з масовою часткою 56% необхідно взяти 313,6 г цукру та 246,4 мл води.