Обчисліть масові частки солі в розчинах, що містять: А) 40 г води і 3,5 г солі; Б) 170 г води та

40 г солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Марьяна.

Ответ:

А) 8,05 %

Б) 19,05 %

Объяснение:

Обчисліть масові частки солі в розчинах, що містять:

А) 40 г води і 3,5 г солі;

Б) 170 г води та 40 г солі.

А)

Дано: m(солі) = 3,5 г, m(води) = 40 г

Знайти: ω(солі) - ?

Розв'язання:

1. Знаходимо масу розчину:

m(розчину) =  m(солі) +  m(води) = 3,5 г + 40 г = 43,5 г

2. Обчислюємо масову частку солі в розчині:

ω(солі)=( m(солі) / m(розчину) ) · 100% = ( 3,5 г / 43,5 г ) ·100% ≈ 8,05%

Б)

Дано: m(солі) = 40 г, m(води) = 170 г

Знайти: ω(солі) - ?

Розв'язання:

1. Знаходимо масу розчину:

m(розчину) =  m(солі) +  m(води) = 40 г + 170 г = 210 г

2. Обчислюємо масову частку солі в розчині:

ω(солі)=( m(солі) / m(розчину) ) · 100% = ( 40 г / 210 г ) ·100% ≈ 19,05%