На Ферум (ІІІ) оксид подіяли нітратною кислотою масою 12,6г. Яка маса продуктів реакції?


Ответы на вопрос

Отвечает Котик Полина.

Ответ:

Реакція між Ферум (ІІІ) оксидом і нітратною кислотою може мати наступний хімічний балансований рівняння:

Fe2O3 + 6 HNO3 → 2 Fe(NO3)3 + 3 H2O

За балансом рівняння, на 1 моль Fe2O3 припадає 2 моля Fe(NO3)3. Тому, щоб визначити масу продуктів реакції, потрібно спочатку визначити кількість молей Fe2O3.

Молярна маса Fe2O3: 55,8 г/моль + 16,0 г/моль × 3 = 159,6 г/моль

Кількість молей Fe2O3, що бере участь у реакції:

n = m/M = 12,6 г / 159,6 г/моль = 0,079 моль

За балансом рівняння, кількість молей Fe(NO3)3, яка утворюється, дорівнює половині кількості молей Fe2O3:

n(Fe(NO3)3) = 0,5n(Fe2O3) = 0,5 × 0,079 моль = 0,0395 моль

Молярна маса Fe(NO3)3: 55,8 г/моль + 14,0 г/моль × 3 + 16,0 г/моль × 9 = 241,8 г/моль

Тому, маса Fe(NO3)3, яка утворюється:

m(Fe(NO3)3) = n(Fe(NO3)3) × M(Fe(NO3)3) = 0,0395 моль × 241,8 г/моль = 9,54 г

За балансом рівняння, на 1 моль Fe2O3 припадає 3 молі води. Тому, кількість молей води, яка утворюється, дорівнює 3/2 кількості молей Fe2O3:

n(H2O) = 1,5n(Fe2O3) = 1,5 × 0,079 моль = 0,119 моль

Молярна маса H2O: 1,0 г/моль + 16,0 г/моль = 18,0 г/моль

Тому, маса H2O, яка утворюється:

m(H2O) = n(H2O) × M(H2O) = 0,119 моль × 18,0 г/моль = 2,14 г

Отже, маса продуктів реакції, які утворюються при реакції 12,6 г Fe2O3 з 6 моль HNO3, буде складатися з 9,54 г Fe(NO3)3 та 2,14 г води. Важливо пам'ятати, що ці значення можуть змінюватися залежно від точності вимірювань маси та концентрації реагентів.

Объяснение:

Можете позначити як краща відповідь, якщо допоміг