150г 15%-ного раствора хлорида натрия смешали с 100г 20%-ного раствора этой же соли. Какова

массовая доля соли в полученном растворе?

Ответы на вопрос

Отвечает Кусайко Александр.

Спочатку треба знайти, яка кількість солі знаходиться в кожному з розчинів, використовуючи масу та концентрацію розчинів у відсотках:

У 150 г 15%-ного розчину хлориду натрію маса солі буде:

150 г * 0.15 = 22.5 г

У 100 г 20%-ного розчину хлориду натрію маса солі буде:

100 г * 0.20 = 20 г

агальна маса розчину буде 150 г + 100 г = 250 г, а загальна маса солі у розчині буде 22.5 г + 20 г = 42.5 г.

Тому масова доля солі в отриманому розчині буде:

42.5 г / 250 г * 100% = 17% (

Отже, масова доля солі в отриманому розчині дорівнює 17%.