Обчисліть масу осаду, що утворився внаслідок взаємодії сульфатної кислоти масою 196 г з барій

нітратом. Вычислите массу осадка, образовавшегося в результате взаимодействия серной кислоты массой 196 г с барий нитратом.

Ответы на вопрос

Отвечает Крюков Артём.
Дано:
m(H2SO4)=196 r
+Ba(NO3)2
m(BaSO4)-?

M(H2SO4)= 98 г/моль
n(H2SO4)= m/M = 196 г/98 г/моль = 2 моль
M(BaSO4) = 233 г/моль

H2SO4 + Ba(NO3)2 = BaSO4↓ + 2HNO3
Из УХР следует, что n(BaSO4)=n(H2SO4)
n(BaSO4)= 2 моль
m(BaSO4)=n*M = 2 моль*233 г/моль = 466 г
Ответ: 466 г
Отвечает Амиров Парвиз.
      196 г                                             Х г
     H2SO4      +      Ba(NO3)2    ->    BaSO4     +     2HNO3
n=1 моль                                         n=1 моль
М = 98 г/моль                                М = 233 г/моль
m=98 г                                            m=233 г

196 г H2SO4    -   Х г BaSO4
98 г H2SO4     -   233 г BaSO4
m(BaSO4) = 196 * 233 / 98 = 466 г