СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! Завдання No1. Обчисліть кількість речовини води, що утвориться

внаслідок нагрівання ферум (ІІІ) гідроксиду масою 20 г. Завдання No2. Підготувати доповідь про застосування лугів і нерозчинних основ.

Ответы на вопрос

Отвечает Короткова Аня.

Ответ:

Завдання No1:

Для обчислення кількості води, що утвориться внаслідок нагрівання ферум (ІІІ) гідроксиду, необхідно знати хімічну реакцію, яка відбувається під час його розкладу.

Fe(OH)3 → Fe2O3 + H2O

За цією реакцією одна молекула Fe(OH)3 перетворюється на одну молекулу Fe2O3 та одну молекулу H2O.

Молярна маса Fe(OH)3 = 106 г/моль

Тому кількість речовини Fe(OH)3, що дорівнює масі 20 г, буде:

n = m/M = 20 г / 106 г/моль ≈ 0,19 моль

Оскільки за рівнянням реакції одна молекула Fe(OH)3 утворює одну молекулу H2O, кількість води, що утвориться під час розкладу 0,19 моль Fe(OH)3, також дорівнюватиме 0,19 моль.

Тому маса води, яка утвориться під час нагрівання 20 г Fe(OH)3, дорівнюватиме:

m = n*M = 0,19 моль * 18 г/моль ≈ 3,4 г

Отже, під час нагрівання 20 г Fe(OH)3 утвориться 3,4 г води.

Завдання No2:

Луги та нерозчинні основи мають широке застосування у хімії, медицині та інших галузях. Луги, як натрій гідроксид (NaOH) та калій гідроксид (KOH), застосовуються у виробництві мила, паперу та різних видів пластмас, а також у качестві очисників.

Нерозчинні основи, наприклад, кальцій карбонат (CaCO3), мають застосування у виробництві цементу та паперу, а також у сільському господарстві як глибокоактивний регулятор кислотності гру