ПОЖАЛУЙСТА УМОЛЯЮ ОЧЕНЬ НАДО ЗАДАЧА 1. Знайти масову частку води у гiпсi. ЗАДАЧА 2. Які маси

кристалiзацiйної води та безводноï солі містяться у 45 г гіпсу? i ЗАДАЧА 3. ЯКУ масу гіпсу СаSО4. 2H2O i води необхідно взяти для приготування 300 г розчину з масовою часткою кальцiй сульфату 5 %?​

Ответы на вопрос

Отвечает Чекменев Александр.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

CaSO₄·2H₂O

Знайтиω(H₂O)-?

Визначимо молекулярну масу гіпсу:

Mr(CaSO₄·2H₂O)=64 + 32 +16 *4+2 *(2+16) = 196г/ моль

У складі гіпсу води: Mr(2H₂O)=2 *(2+16) = 36г/моль

Визначимо масову частку кристалізаційної води у гіпсі:

ω(H₂O)=Mr(2H₂O)/Mr(CaSO₄·2H₂O) * 100%=36 /196 * 100% = 18%