1)Вкажіть кількість речовини аніонів що утворяться при дисоціації натрій ортофосфату кількістю

речовини 2 моль 2) Укажіть сумарну кількість речовини йонів у розчині що містить цинк нітрат кількістю речовие 0,5 моль

Ответы на вопрос

Отвечает Мусаев Рахат.
Na₃PO₄ = 3Na⁺ + PO₄³⁻

1 моль Na₃PO₄ - 1 моль PO₄³⁻
2 моль  Na₃PO₄ - х
х=2
2 моль аніонів


Zn(NO₃)₂ = Zn²⁺ + 2NO₃⁻

1 моль Zn(NO₃)₂ - 1+2=3 моль йонів
0,5 моль Zn(NO₃)₂ - х
х=3*0,5/1=1,5
1,5 моль йонів