ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО 8 БАЛОВ обисліть масову частку Оксигену у вищому оксиді елемента, що розташований

у четвертому періоді, підгрупі |||А.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гусейнов Камил.

Ответ:

Прийнявши відносну атомну масу елемента за Х і знаючи,що загальна формула оксиду елемента 4 групи:< var > EO_2 < /var ><var>EO

2

</var> , то підставивши у формулу по визначенню массової частки Оксигену,ми отриамємо:

< var > w(O)=\frac{2\cdot{Ar(O)}}{Mr(EO_2)}=\frac{2\cdot16}{x+32}=\frac{32}{x+32}=0,5303 < /var ><var>w(O)=

Mr(EO

2

)

2⋅Ar(O)

=

x+32

2⋅16

=

x+32

32

=0,5303</var>

А тепер розв'язуємо як звичайне алгебраїчне рівняння:

\begin{gathered} < var > x+32=\frac{32}{0,5303}\\x+32=60,34\\x=60,34-32\\x=28,34 < /var > \end{gathered}

<var>x+32=

0,5303

32

x+32=60,34

x=60,34−32

x=28,34</var>

Хімічний елемент з відносною атомною масою 28 - це Силіцій, значить формула його вищого оксиду:< var > SiO_2 < /var ><var>SiO

2

</var>