Розрахувати відносні молекулярні маси речовин: РЬО, КС1,ВаS04,АgNO3,С6Н12O6 ,Ва(OH)2, C2H5OH,

Fe2(SO4)3, (CuOН)2СО3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ложкова Янина.

Ответ:

Ок, розрахуємо відносну молекулярну масу кожної з речовин:

1. РЬО:

R - 1 * 1 = 1

O - 1 * 16 = 16

Загальна маса = 1 + 16 = 17

2. КС1:

К - 1 * 39 = 39

С - 1 * 35.5 = 35.5

Загальна маса = 39 + 35.5 = 74.5

3. ВаS04:

Ва - 1 * 137 = 137

S - 1 * 32 = 32

O - 4 * 16 = 64

Загальна маса = 137 + 32 + 64 = 233

4. АgNO3:

Аg - 1 * 108 = 108

N - 1 * 14 = 14

O - 3 * 16 = 48

Загальна маса = 108 + 14 + 48 = 170

5. С6Н12O6:

С - 6 * 12 = 72

H - 12 * 1 = 12

O - 6 * 16 = 96

Загальна маса = 72 + 12 + 96 = 180

6. Ва(OH)2:

Ва - 1 * 137 = 137

O - 2 * 16 = 32

H - 2 * 1 = 2

Загальна маса = 137 + 32 + 2 = 171

7. C2H5OH:

C - 2 * 12 = 24

H - 6 * 1 = 6

O - 1 * 16 = 16

Загальна маса = 24 + 6 + 16 = 46

8. Fe2(SO4)3:

Fe - 2 * 56 = 112

S - 3 * 32 = 96

O - 12 * 16 = 192

Загальна маса = 112 + 96 + 192 = 400

9. (CuOН)2СО3:

Cu - 2 * 63.5 = 127

O - 4 * 16 = 64

Н - 2 * 1 = 2

С - 1 * 12 = 12

Загальна маса = 127 + 64 + 2 + 12 = 205

Отже, відносні молекулярні маси речовин:

РЬО - 17

КС1 - 74.5

ВаS04 - 233

АgNO3 - 170

С6Н12O6 - 180

Ва(OH)2 - 171

C2H5OH - 46

Fe2(SO4)3 - 400

(CuOН)2СО3 - 205