ДАЮ 100 БАЛЛОВСРОЧНО!!Запишіть рівняння реакцій в молекулярній і йонній(повній та скороченій

формах!!!!!!!!!) 1)барій хлорид + ортофосфатна кислота= 2) купрум(ІІ) сульфід +нітратна кислота = 3) алюміній гідроксид+нітратна кислот=​

Ответы на вопрос

Отвечает Степанова Диана.

Ответ:

1. Барій хлорид + ортофосфатна кислота = барій ортофосфат + хлоридна кислота

Молекулярна форма:

BaCl2 + H3PO4 = Ba3(PO4)2 + 2HCl

Йонна форма:

Ba2+ + 2Cl- + 3H+ + PO43- = Ba3(PO4)2 + 2H+ + 2Cl-

Скорочена йонна форма:

Ba2+ + PO43- = Ba3(PO4)2

2. Купрум(ІІ) сульфід + нітратна кислота = купрум(ІІ) нітрат + сірководень

Молекулярна форма:

CuS + 2HNO3 = Cu(NO3)2 + H2S

Йонна форма:

Cu2+ + S2- + 2H+ + 2NO3- = Cu(NO3)2 + H2S

Скорочена йонна форма:

Cu2+ + S2- = Cu(NO3)2

3. Алюміній гідроксид + нітратна кислота = алюміній нітрат + вода

Молекулярна форма:

Al(OH)3 + 3HNO3 = Al(NO3)3 + 3H2O

Йонна форма:

Al3+ + 3OH- + 3H+ + 3NO3- = Al(NO3)3 + 3H2O

Скорочена йонна форма:

Al3+ + 3H2O = Al(NO3)3

Роз'яснення:

У молекулярній формі рівняння реакції записують у вигляді формул речовин, які вступають у реакцію і утворюються в результаті реакції.

У йонній формі рівняння реакції записують у вигляді формул йонів, які вступають у реакцію і утворюються в результаті реакції. При цьому йони, які не беруть участі в реакції, опускають.

Скорочену йонну форму рівняння реакції отримують, скорочуючи йони, які зустрічаються в обох частинах рівняння.

У всіх наведених вище прикладах реакції відбуваються за схемою обміну йонами. У першому випадку з'єднуються катіон барію і аніон ортофосфатної кислоти, утворюючи осадське з'єднання барій ортофосфат. У другому випадку з'єднуються катіон купруму(ІІ) і аніон нітратної кислоти, утворюючи йонне з'єднання купрум(ІІ) нітрат. У третьому випадку з'єднуються гідроксил-іони і катіон алюмінію, утворюючи йонне з'єднання алюміній нітрат.