1. Розрахуйте кількість речовини (моль) водню масою 24 г: (2 бал) A. 12,0; Б. 24,0; B. 2,4; Г.

1,2 2. Виберіть твердження щодо елемента Х, який утворює оксид Х20; з відносною молекулярною масою 1 02: А. Метал Б. Знаходиться у другому періоді періодичної системи В. Має порядковий номер 8 Г. Бор( 3 бали) 3. Розрахуйте обʼєм (л) за н.у. суміші, що містить 3,2 г кисню та 0,1 моль азоту: А. 0,2; Б. 6,0; В. 4,48; Г. 3,20; (2 бали) 4. Укажіть рівняння реакції, що належить до реакцій сполучення: A. 2H2 + 02 = 2H20 Б. Н,S04 + 2КОН = K≥S0,+ 2H20 B. 2ZnS + 302 = 2Zn0 + 250г Г. 2HI = Н2 + 12 (1 бал) 5. Наведіть приклади реакцій: а) під час яких виділяється вода; б) в яких бере участь вода. Які способи очищення води застосовуються в промисловості? ( 8 балів) 6. Посудину, з якої заздалегідь викачали повітря, зважили. Потім заповнили газом А. Знову зважили. Газ А важить 0,02 г. Газ А відкачали і посудину заповнили СОг. Цей газ важить 0,44 г. Визначити газ А, його молекулярну массу, обʼєм посудини та масу повітря. Усі виміри зроблено за нормальних умов. (10 балів) 7. Яку з речовин FeO, Fe203, Fe;04, FeS2 вигідніше використовувати для добування заліза? Чому? ( 10 балів) 8. При розчиненні 10г кристалогідрату Al2(SO4) * ×H20 у 120г води одержали 5,22% розчин алюміній сульфату. Визначте формулу кристалогідрату. (12 балів)

Ответы на вопрос

Отвечает Гончарова Даша.

1. Розрахунок кількості молей водню масою 24 г:

Б. 24,0 г водню містить 1 моль водню, тому відповідь - Б.

2. Твердження щодо елемента Х, який утворює оксид Х2O:

А. Метал (зазвичай оксиди, що закінчуються на "2O," є оксидами металів).

Б. Знаходиться у другому періоді періодичної системи (зазвичай метали першого і другого періодів).

В. Має порядковий номер 8 (це кисень, не метал).

Г. Бор (це не вірно, бор має атомний номер 5).

3. Розрахунок об'єму суміші:

Використовуючи закон Дальтона, можна розрахувати об'єм суміші.

Об'єм кисню = моль кисню * об'єм мольного газу при н.у.

Об'єм азоту = моль азоту * об'єм мольного газу при н.у.

Об'єм суміші = Об'єм кисню + Об'єм азоту.

Однак, для розрахунків потрібно знати температуру і тиск.

Тому без конкретних значень температури і тиску не можливо точно визначити відповідь.

4. Реакції сполучення:

А. 2H2 + O2 = 2H2O (тип реакції - сполучення).

5. Приклади реакцій:

а) Виділення води: 2H2 + O2 = 2H2O

б) Участь води: H2O + CO2 = H2CO3 (у реакціях гідратації і гідролізу).

Способи очищення води в промисловості включають фільтрацію, осмотичну очистку, хлорування та інші методи.

6. Для визначення газу А та інших параметрів потрібні значення температури і тиску, а також знання формули газу А.

7. З метою добування заліза вигідніше використовувати Fe2O3 (Fe3O4) або FeS2, оскільки ці сполуки містять більше заліза в одному молекулі і мають більш високу вміст заліза.

8. Вибачте я не знаю...