КТО ХОЧЕТ 99 БАЛОВ? ТОГДА ВАМ СЮДА 1. Розрахуйте масу (г) 1,505  1023 молекул хлору: А. 0,071 Б.

1,775 В. 17,750 Г. 8,875 2Посудину, з якої заздалегідь викачали повітря, зважили. Потім заповнили газом А. Знову зважили. Газ А важить 0,02 г. Газ А відкачали і посудину заповнили СО2. Цей газ важить 0,44 г. Визначити газ А, його молекулярну массу, об’єм посудини та масу повітря. Усі виміри зроблено за нормальних умов.

Ответы на вопрос

Отвечает Тян Соня.
1) Знаходимо кількість речовини хлору:
∨(Сl₂) = 1,505*10²³/6,02*10²³ = 0,25 моль
Знаходимо масу хлору:
m(Cl₂)=∨(Cl₂)*M(Cl₂) = 0,25 моль*71 г/моль = 17,75 г
Відповідь: В. 17,750
2)
Знайдемо кількість речовини вуглекислого газу СО₂
∨(СО₂) = m(CO₂)/M(CO₂) = 0,44 г/44 г/моль = 0,01 моль
За нормальних умов любий газ однаковою кількістю займає однаковий об'єм.
Розраховуємо молярну масу газу А:
М(А)=0,02 г/0,01 моль = 2 г/моль - це водень
Розраховуємо об'єм посудини:
V(посудини) = 0,01 моль*22,4 л/моль = 0,224 л
М(повітря) = 0,01 моль* 29 г/моль = 0,29 г