СРОЧНО!!!!!!!!! ДАМ 40 БАЛЛОВ!!!! Сплав масою 5г, що складається з магнію, алюмінію та заліза

розчинили у 250 мл розчину хлоридної кислоти з масовою часткою розчиненої речовини 10% і густиною 1,047 г/мл. При цьому виділилось 4,3л (н.у) газу. Обчисліть склад склад сплаву за масою, якщо маса заліза в ньому у 1,5 разів більша за масу магнію за масові частки утворених солей у розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Pytaylo Dmitry.

Ответ:

Давайте розглянемо це завдання крок за кроком.

1. Обчислимо масу солей, які утворилися внаслідок взаємодії сплаву з хлоридною кислотою.

Маса розчиненої речовини в розчині:

Масова частка розчиненої речовини * об'єм розчину

0.10 * 250 мл = 25 г

2. Обчислимо масу водню (H2), який виділився під час реакції.

За умовами задачі, виділилося 4.3 л (н.у) газу. Для водню при нормальних умовах (н.у) густина дорівнює близько 0.0899 г/л.

Маса виділеного водню:

4.3 л * 0.0899 г/л = 0.38617 г

3. Тепер обчислимо масу утворених солей в реакції.

Маса солей = Маса розчиненої речовини - Маса виділеного водню

Маса солей = 25 г - 0.38617 г = 24.61383 г

4. Відомо, що маса заліза в сплаві в 1,5 рази більша за масу магнію.

Нехай маса магнію у сплаві буде x г, тоді маса заліза буде 1.5x г.

Загальна маса сплаву:

5 г = x (магній) + 1.5x (залізо) + маса алюмінію (Al)

З цього рівняння ми можемо знайти значення x:

5 г = 2.5x

x = 5 г / 2.5 = 2 г (магній)

1.5x = 1.5 * 2 г = 3 г (залізо)

Тепер ми знаємо, що в сплаві є 2 г магнію та 3 г заліза.

5. Обчислимо масову частку магнію і заліза в сплаві.

Масова частка магнію = (Маса магнію / Загальна маса сплаву) * 100%

Масова частка магнію = (2 г / 5 г) * 100% = 40%

Масова частка заліза = (Маса заліза / Загальна маса сплаву) * 100%

Масова частка заліза = (3 г / 5 г) * 100% = 60%

Отже, склад сплаву за масою такий: масова частка магнію - 40%, масова частка заліза - 60%.