Чому рівна константа рівноваги реакції Н2+2=2НІ, якщо константи швидкостей прямої і зворотної

реакції рівні відповідно 0,16 і 0.05

Ответы на вопрос

Отвечает Шустова Оксаночка.

Ответ:

Константа рівноваги (Kc) для реакції визначається за виразом:

\[Kc = \frac{[NH_3]^2}{[N_2][H_2]^2}\]

У вашому виразі [NH3], [N2] та [H2] - це концентрації продуктів і реакційних речовин. Оскільки реакція виглядає так:

\[N_2 + 3H_2 \rightleftharpoons 2NH_3\]

Ви можете використовувати відомі константи швидкостей прямої і зворотної реакцій (0,16 і 0,05) для знаходження константи рівноваги.

Згідно з принципом динамічної рівноваги і рівнянням швидкостей реакції:

\[K_c = \frac{k_1}{k_2}\]

де \(k_1\) - константа швидкості прямої реакції, а \(k_2\) - константа швидкості зворотної реакції.

Підставляючи значення \(k_1 = 0,16\) і \(k_2 = 0,05\) у це рівняння, ви отримаєте:

\[K_c = \frac{0,16}{0,05} = 3,2\]

Отже, константа рівноваги (Kc) для даної реакції дорівнює 3,2.