Хватит ли 157,5 г 2%-ного раствора азотной кислоты для нейтрализации 342 г 5%-ного раствора

гидроксида бария? Какие вещества образуются вещества. в результате реакции между ними? Вычислите их массы и количество​

Ответы на вопрос

Отвечает Гудошник Александр.

Ответ:

Давайте розглянемо цю задачу крок за кроком.

1. Спочатку знайдемо масу азотної кислоти (HNO3) в 2%-ному розчині. Відсоток ваги в розчині вказує на кількість розчиненої речовини в 100 г розчину. Тобто 2%-ний розчин HNO3 містить 2 г HNO3 в 100 г розчину.

Маса HNO3 в 2%-ному розчині = (2 г / 100 г) * 157,5 г = 3,15 г HNO3

2. Тепер знайдемо масу гідроксида барію (Ba(OH)2) в 5%-ному розчині. Аналогічно, 5%-ний розчин Ba(OH)2 містить 5 г Ba(OH)2 в 100 г розчину.

Маса Ba(OH)2 в 5%-ному розчині = (5 г / 100 г) * 342 г = 17,1 г Ba(OH)2

3. Тепер ми можемо визначити молекулярні маси речовин і знайти їхні масові кількості.

Молекулярна маса HNO3 = 1 (H) + 14 (N) + 48 (3 O) = 63 г/моль

Молекулярна маса Ba(OH)2 = 137 (Ba) + 2 * 16 (2 O) + 2 * 1 (2 H) = 171 г/моль

4. Знаючи масу речовин і їхні молекулярні маси, ми можемо визначити кількість молей кожної речовини в розчинах.

Кількість молей HNO3 = маса HNO3 / молекулярна маса HNO3 = 3,15 г / 63 г/моль ≈ 0,05 моль

Кількість молей Ba(OH)2 = маса Ba(OH)2 / молекулярна маса Ba(OH)2 = 17,1 г / 171 г/моль ≈ 0,1 моль

5. Розглядаючи зрівняння реакції нейтралізації між HNO3 і Ba(OH)2, ми бачимо, що вони реагують у співвідношенні 2:2, тобто 1 моль HNO3 нейтралізується 1 молем Ba(OH)2.

6. Тепер ми можемо визначити, чи достатньо 0,05 моля HNO3 для нейтралізації 0,1 моля Ba(OH)2. Якщо кількість молей HNO3 більша або дорівнює кількість молей Ba(OH)2, то реакція відбудеться повністю.

Ми маємо 0,05 моль HNO3 і 0,1 моль Ba(OH)2, тобто кількість молей HNO3 менша, ніж кількість молей Ba(OH)2.

Отже, HNO3 не досить для повної нейтралізації Ba(OH)2 у цій реакції.

7. Під час нейтралізації водою (H2O) утворюється барієвий нітрат (Ba(NO3)2) і вода (H2O).

8. Тепер можемо знайти маси утворених продуктів.

Маса Ba(NO