Смешали два раствора содержащих соответственно 25 г хлорида кальция и 25 гидроксида натрия

вычислите массу оброзовавшего гидроксида кальция

Ответы на вопрос

Отвечает Андреевич Владислав.

Відповідь:

Для розрахунку маси гідроксиду кальцію, утвореного в результаті реакції між хлоридом кальцію і гідроксидом натрію, спочатку потрібно визначити, яка кількість молей кожного реагента була використана. Потім можна визначити, яка кількість молей гідроксиду кальцію утворилася та, відповідно, його масу.

Розрахунок кількості молей хлориду кальцію (CaCl2):

Маса CaCl2 = 25 г

Молекулярна маса CaCl2 = 40,08 г/моль (Ca) + 2 x 35,45 г/моль (Cl) = 110,98 г/моль

Кількість молей CaCl2 = Маса / Молекулярна маса = 25 г / 110,98 г/моль ≈ 0,225 моль

Розрахунок кількості молей гідроксиду натрію (NaOH):

Маса NaOH = 25 г

Молекулярна маса NaOH = 22,99 г/моль (Na) + 15,99 г/моль (O) + 1,01 г/моль (H) = 40 г/моль

Кількість молей NaOH = Маса / Молекулярна маса = 25 г / 40 г/моль = 0,625 моль

Реакційна рівність між CaCl2 та NaOH показує, що 1 моль CaCl2 реагує з 2 молями NaOH. Отже, у реакції для 0,225 молей CaCl2 знадобиться 0,225 молей NaOH.

Тепер знаємо, що утворюється 0,225 моль гідроксиду кальцію (Ca(OH)2) у результаті реакції.

Розрахунок маси утвореного гідроксиду кальцію (Ca(OH)2):

Молекулярна маса Ca(OH)2 = 40,08 г/моль (Ca) + 2 x 15,99 г/моль (O) + 2 x 1,01 г/моль (H) = 74,08 г/моль

Маса Ca(OH)2 = Кількість молей x Молекулярна маса = 0,225 моль x 74,08 г/моль ≈ 16,67 г

Отже, маса утвореного гідроксиду кальцію становить приблизно 16,67 г

Пояснення: