1. Назвати елементи: а) 3 період, IV група; б) 2 період, VII група; в) IV період, VIII група,

побічна підгрупа. 2. Визначити число протонів, нейтронів, електронів. 3. Хімічний елемент знаходиться у V групі головній підгрупі. Відносна молекулярна маса вищого оксиду цього хімічного елемента дорівнює 230. Визначити елемент. пожалуйста очень срочно даю 100 балов!!!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Жаңбырбай Ануар.

Ответ:

Объяснение:

1)

а) Силіцій

б) Флуор

в) Ферум

2)

а) Силіцій число протонів - 14, число електронів 14, нейтронів 14

б) Флуор число протонів - 9, число електронів 9, нейтронів 10

в) Ферум число протонів - 26, число електронів 26, нейтронів 30

3)

Формула вищого оксиду V групи R₂O₅ .

Приймемо невідомий елемент  за - х, тоді в оксиді знаходиться 5 атомів Оксигену , звідси складемо рівняння:

2х + 16 * 5 = 230

2х + 80 = 230

2х = 230 - 80

2х = 150

х = 150 : 2

х = 75

Цей елемент Арсен (As) , його відносна атомна маса складає 75