РІШИТИ ДВІ ЗАДАЧІ ДАЮ 100 БАЛІВ 100 1.До розчину калій карбонату масою 276 г із масовою часткою

солі 0,1 додали нітратну кислоту до повної взаємодії. Обчисліть об’єм (н. у.) утвореного внаслідок реакції газу CO2. 2. На повну нейтралізацію розчину нітратної кислоти масою 315 г із масовою часткою кислоти 0,2 використали розчин кальцій гідроксиду. Обчислити масу утвореної солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Полянич Ксения.

Ответ:

4,48л и 164г

Объяснение:

1) K2CO3 + 2HNO3 = 2KNO3 + H2O + CO2

по коэфициентам видим что количество вещества калий карбоната относится к количеству вещества газа как 1 к 1

n(K2CO3) = n(CO2)

n(K2CO3) = m(K2CO3)*0.1 / Mr(K2CO3) = 27.6 / 138 = 0.2

n(CO2) = 0.2

обьем газа равен количеству вещества умножить на молярный обьем

V(CO2) = Vm * n(CO2) = 22.4 * 0.2 = 4.48л

2) Ca(OH)2 + 2 HNO3 → Ca(NO3)2 + 2 H2O

n(Ca(NO3)2) / n(HNO3) = 1 / 2

n (Ca(NO3)2) = n(HNO3) / 2 = 315 * 0.2 / 63 = 1 моль

m(Ca(NO3)2) = 1 * Mr(Ca(NO3)2) = 1 * 164 = 164г