Розрахувати масу натрій гідроксиду, необхідного для добування середньої солі з 10% розчину

сульфатної кислоти масою 294 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Кира.

Ответ:

ось

Объяснение:

Для розрахунку маси натрій гідроксиду (NaOH), необхідного для нейтралізації 10% розчину сульфатної кислоти (H2SO4) масою 294 г, вам потрібно знати, які масовістьні співвідношення між речовинами в реакції нейтралізації.

Реакція нейтралізації між сульфатною кислотою (H2SO4) та натрій гідроксидом (NaOH) виглядає так:

H2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2H2O

У цій реакції одна моль H2SO4 нейтралізується двома молями NaOH. Також, маса H2SO4 відома - 294 г.

Спочатку розрахуємо кількість молей H2SO4 у розчині:

Маса H2SO4 = 294 г

Молярна маса H2SO4 = 2 * 1 (H) + 32 (S) + 4 * 16 (O) = 98 г/моль

Кількість молей H2SO4 = Маса H2SO4 / Молярна маса H2SO4

Кількість молей H2SO4 = 294 г / 98 г/моль = 3 моль H2SO4

Оскільки H2SO4 нейтралізується двома молями NaOH, то нам потрібно 3 молі H2SO4 * 2 моля NaOH/моль H2SO4 = 6 молей NaOH для повної нейтралізації.

Тепер розрахуємо масу NaOH, яку потрібно:

Молярна маса NaOH = 23 (Na) + 16 (O) + 1 (H) = 40 г/моль

Маса NaOH = Кількість молей NaOH * Молярна маса NaOH

Маса NaOH = 6 молей * 40 г/моль = 240 г

Отже, для нейтралізації 10% розчину сульфатної кислоти масою 294 г потрібно 240 г натрій гідроксиду.

Отвечает Бакуменко Роксолана.

Ответ:

24

Объяснение:

2 NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2 H2O

количество вещества NaOH относится к H2SO4 как 2 к 1 (из коэфициентов)

n(H2SO4) = m(H2SO4) / Mr(H2SO4) = 294 * 0.1 / 98 = 0.3 моль

n(NaOH) = 0.3 * 2 = 0.6 моль

m(NaOH) = 0.6 * Mr(NaOH) = 0.6 * 40 = 24г