200г сууга 20г кайнатма туз эртилди. Эритменин %концентрациясын аныктагыла


Ответы на вопрос

Отвечает Золотых Валерия.

Ответ:

Жер суынан 200 грамм сорып 20 грамм кайнатма туздықтан, эритмеген денесінің химиялық мөлшерін (% концентрациясын) табу керекті.

Соңғы нөмірлер тізімін кеңейтегенде, эріткен су осы ұзақтығымен 220 грамм (200 г + 20 г) болады.

% концентрациясы бір химиялық туздың өмірде басқаруының бір мөлшері деп атауылған .

Сол туздың % концентрациясын табу үшін, кайнатма туздың үлгісін табамыз:

% концентрациясы = (кайнатма тузының қосындысы / эріткен суының мөлшері) × 100%

кайнатма тузының қосындысы = 20 грамм

эріткен суының мөлшері = 220 грамм

% концентрациясы = (20 г / 220 г) × 100% = (0,09) × 100% = 9%

Соңғы нөмірлерге сәйкес, кайнатма туздың эритмеген судағы % концентрациясы 9% болатын.