у яких з вказаних речовин: етанол( медичний спирт) чи вуглекислий газ, масова частка Карбону є

найбільшоб? зробіть необхідні для розв'язку розрахунки​

Ответы на вопрос

Отвечает Усик Антоха.

Дайте пожалуйста корону :)

Ответ:

Масова частина вуглецю в сполуках визначається кількістю атомів вуглецю в молекулі та їхньою атомною масою.

1. Етанол (медичний спирт): C2H5OH

- Кількість атомів вуглецю: 2

- Атомна маса вуглецю: близько 12 г/моль

- Кількість атомів вуглецю в етанолі = 2 * 12 = 24

2. Вуглекислий газ (діоксид вуглецю): CO2

- Кількість атомів вуглецю: 1

- Атомна маса вуглецю: близько 12 г/моль

- Кількість атомів вуглецю в CO2 = 1 * 12 = 12

Отже, масова частина вуглецю є найбільшою в етанолі (медичному спирті), оскільки у молекулі етанолу є 2 атоми вуглецю, порівняно з одним атомом вуглецю в CO2.

Для розрахунку точних значень масової частки вуглецю потрібно знати молекулярну масу кожної речовини та використовувати формулу:

Масова частина вуглецю = (Маса вуглецю у речовині / Молекулярна маса речовини) * 100%