При спалюванні 10 мл газуватого вуглеводню утворилося по 40 мл вуглекислого газу і водяної пари.

Знайдіть формулу сполуки​

Ответы на вопрос

Отвечает Смолькина Алиночка.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(CxHy) = 10 мл

V(CO2) = 40 мл

V(H2O) = 50 мл

Найти: CxHy - ?

Знайдемо співвідношення об*ємів:

V(CxHy) : V(CO2) : V(H2O) = 10 : 40 : 50 = 1 : 4 : 5

Складемо рівняння:

CxHy + (х + у/4)О2 = хСО2 + у/2 * Н2О

тепер підставимо коефіціенти в рівняння і отримаємо:

х = 4

у/2 = 5

у = 2 * 5 = 10

Тобто маємо формулу: С4Н10 - бутан