За термохімічним рівнянням H2 (г.) + Cl2 (г.) = HCl (г.); ∆H = –184 кДж обчисліть кількість (кДж)

теплової енергії, що виділиться, якщо прореагував водень об’ємом 560 мл (н. у.).

Ответы на вопрос

Отвечает Михеев Виталий.
Напишемо реакцію точніше
H2(г.) + Cl2(г.) = 2HCl(г.); ∆H = –184 кДж
Рахуємо кількість речовини водню
n = V / Vm = 0.56 / 22.4 = 0.025 моль
З термохімічного рівняння бачимо, що 1 моль водню дає 184 кДж енергії, тоді 0.025 моль водно дає х кДж енергії
Рахуємо х
х = 184 * 0.025 / 1 = 4.6 кДж