обчисліть масу солі, що утворився внаслідок взаємодії розчину аміноетанової кислоти масою б 400г з

масовою часткою кислоти 15% з розчином кальцій гідроксиду​

Ответы на вопрос

Отвечает Никонов Серёжа.

1) Уравнение реакции:

2NH₂-CH₂-COOH+ Ca(OH)₂ → (NH₂-CH₂-COO)₂Ca+ 2H₂O

2) Находим массу аминоэтановой кислоты в растворе:

400*15/100 = 60 г

3) Находим молярные массы аминоэтановой кислоты и образовавшейся соли:

М(NH₂-CH₂-COOH) = 75 г/моль

М((NH₂-CH₂-COO)₂Ca) = 188 г/моль

4) По уравнению реакции составляем пропорцию:

75 г NH₂-CH₂-COOH ------------------ 188 г NH₂-CH₂-COO)₂Ca

60 г NH₂-CH₂-COOH ------------------ Х г NH₂-CH₂-COO)₂Ca

Х = 60*188/75 = 150,4 г