Укажи масу води у якій необхідно розчинити 3 г натрій карбонату, щоб отримати розчин з масовою

часткою 3 %. Відповідь запиши цілим числом.Відповідь: маса води г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Калимуллин Камиль.

Ответ: 97 г

Дано:

m(Na₂CO₃) = 3 г

ω(Na₂CO₃) = 3% або 0,03

m(H₂O)-?

Объяснение:

Знаходимо масу розчину:

m(р-ну) = m(Na₂CO₃)/ω(Na₂CO₃) = 3 г/0,03 = 100 г

Знаходимо масу води:

m(H₂O) = m(р-ну) - m(Na₂CO₃) = 100 г - 3 г = 97 г

Відповідь: 97 г