Дієновий вуглеводень масою 6.8 г повністю прореагував з 32 г брому. Знайти молекулярну формулу

сполуки.

Ответы на вопрос

Отвечает Кайрат Жандос.

Ответ: C5H8

Объяснение:

Х + 2Br2 ->XBr4

Mr(X) = 6,8×80×4÷32=68г/моль

Загальна формула дієнів CnH2n-2, складемо рівняння:

12n + 2n - 2 = 68

14n = 68 +2

14n = 70

n= 70÷14

n= 5

Тоді формула алкадієну:

C5H8