Зразок силіцій (ІV) оксиду – SiO2 містить 1,5 моль речовини. Обчисліть у цьому зразку кількість

речовини атомів кожного елемента , число молекул силіцій (ІV) оксид, число атомів Силіцію і Оксигену, масу, відносну молекулярну і молярну масу силіцій (ІV) оксиду .

Ответы на вопрос

Отвечает Huseynov Kamil.

Відповідь:

Пояснення:

n(SiO2) = 1,5 моль

n(SiO2) = 1,5 моль (Si) + 3 моль (О)

Mr (SiO2) = Ar(Si) + 2Ar(O) = 28 + 2*16 = 60

N(SiO2) = n(SiO2) * NАвогадро = 1,5 моль * 6,03*10²³ = 9,03 * 10²³ молекул

N(Si) = n(Si) *  NАвогадро  = 1,5 моль * 6,03*10²³ = 9,03 * 10²³ атомів

N(2O) = n(2O) * NАвогадро  = 3 моль * 6,03*10²³  = 18,06 *10²³ атомів