3. Установіть відповідність між схемами реакцій йонного обміну та ознаками цих реакцій. 1)

Ca(OH)2 + HNO3 – А) Утворення осаду 2) K2CO3 + HBr Б) Виділення газу 3) NaOH + MgCl2 – В) Зміна забарвлення індикатора Напишіть молекулярне, повне та скорочене йонне рівняння для реакції, що відбувається з виділення газу.

Ответы на вопрос

Отвечает Шамсутдинова Алина.

Ответ:

1) B   2) Б  3) A

Объяснение:

Ca(OH)2 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + 2H2O

Ca(2+) + 2OH(-) + 2H(+)+2NO3(-)=Ca(2+) + 2NO3(-) + 2H2O

OH(-) + H(+) = H2O

K2CO3 + 2HBr = 2KBr + CO2↑ + H2O

2K(+) + CO3(2-) + 2H(+) + 2Br(-) = 2K(+) + 2Br(-) + CO2↑ + H2O

CO3(2-) + 2H(+) = CO2↑ + H2O

2NaOH + MgCl2 = Mg(OH)2↓ + 2NaCl

2Na(+) + 2OH(-) + Mg(2+) + 2Cl(-) = Mg(OH)2↓ + 2Na(+) + 2Cl(-)

Mg(2+) + 2OH(-) = Mg(OH)2↓