Яка масова частка нітратної кислоти у розчинні,в якому кількість атомів Гідрогену і оксигену

відносяться,як 5:3... СРОЧНОООООПОВНУ ВІДПОВІДІ З РОЗВ'ЯЗКАМИ ПЖЖЖ​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Катя.

Объяснение:

Нехай кількість кислоти HNO3 1 моль, а води H2O – х моль.

Тоді кількість атомів Гідрогену у розчині (1 + 2х) моль, Оксигену – (3 + х) моль.

З умови задачі

(1+2x)/(3+x)=5/(3 )

3 + 6x = 15 + 5x

x = 12

Розчин містить 1 моль кислоти та 12 моль води

M(HNO3) = 63 г/моль, М(Н2О) = 18 г/моль

m(HNO3) = 63 г/моль ∙ 1 моль = 63 г

m(Н2О) = 18 г/моль ∙ 12 моль = 216 г

m(розчину) = 63 + 216 = 279 г

w(HNO3) = 63/279 = 0,2258 = 22,58%