В пробірку налили 9.8 г розчину ортофосфатной кислоти до неї додали розчин натрій гідроксиду.

Визначить масу солі,що утворилась. РЕШИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 25 БАЛЛОВ!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Дяденчук Діма.

Для визначення маси солі, що утворилась, спершу потрібно знайти хімічну реакцію між ортофосфатною кислотою (H₃PO₄) та натрій гідроксидом (NaOH). Реакція виглядає так:

H₃PO₄ + 3NaOH -> Na₃PO₄ + 3H₂O

З цієї реакції видно, що 1 моль H₃PO₄ перетворюється у 1 моль Na₃PO₄.

Спочатку визначимо, скільки молей H₃PO₄ було у пробірці:

Маса H₃PO₄ = 9.8 г

Молярна маса H₃PO₄ = 3(1.01) + 1.01 + 4(16.00) = 98.04 г/моль

Кількість молей H₃PO₄ = Маса / Молярна маса = 9.8 г / 98.04 г/моль ≈ 0.1 моль

Оскільки 1 моль H₃PO₄ перетворюється у 1 моль Na₃PO₄, то утвориться така сама кількість молей Na₃PO₄.

Тепер знайдемо масу солі Na₃PO₄:

Молярна маса Na₃PO₄ = 3(22.99) + 1.01 + 4(16.00) = 163.02 г/моль

Маса Na₃PO₄ = Кількість молей * Молярна маса = 0.1 моль * 163.02 г/моль ≈ 16.30 г

Отже, маса солі (Na₃PO₄), що утворилась, становить приблизно 16.30 г.

Отвечает Багда Юля.

Дано:

m(H3PO4) = 9,8 г

Знайти:

m(солі) - ?

Розв'язання:

1) H3PO4 + 3NaOH → Na3PO4 + 3H2O;

2) n(H3PO4) = m / M = 9,8 / 98 = 0,1 моль;

3) n(Na3PO4) = n(H3PO4) = 0,1 моль;

4) m(Na3PO4) = n * M = 0,1 * 164 = 16,4 г.

Відповідь: Маса Na3PO4 становить 16,4 г.