Допоможіть …. Найбшльш стійкий комплекс за величиною констант нестійкості є А) [Fe(CN)6]3– (Kн =

1∙10^–31) Б) [Ag(CN)2]– (Kн = 1∙10^–21) B) [Ag(NH3]2)+ (Kн = 5,89∙10^–8) Г) [Co(NH3)6]2+ (Kн = 4,07∙10^–5)

Ответы на вопрос

Отвечает Клепикова Даша.

Ответ:

Константа нестійкості (Kн) вказує на те, наскільки легко комплекс розкладається на іони. Чим більше значення Kн, тим менш стійкий комплекс.

Таким чином, з наданих варіантів найбільш стійким комплексом буде [Co(NH3)6]2+ з Kн = 4,07∙10^–5.

Далі по зростанню Kн будуть йти [Ag(NH3]2)+ (Kн = 5,89∙10^–8), [Ag(CN)2]– (Kн = 1∙10^–21), а найменш стійким буде [Fe(CN)6]3– (Kн = 1∙10^–31).