1. яка маса натрій гідроксиду знадобиться для розчинення цинку гідроксиду масою 19,8г? 2.

обчисліть масу алюміній гідроксиду, що утворився при взаємодії алюміній хлорил з натрій гідроксидом масою 12г?

Ответы на вопрос

Отвечает Титаева Даша.

Задача 1

Дано:

m(Zn(OH)2) = 19,8 г

Знайти:

m(NaOH) - ?

Розв'язання:

1) 2NaOH + Zn(OH)2 → Na2[Zn(OH)4];

2) n(Zn(OH)2) = m / M = 19,8 / 99 = 0,2 моль;

3) n(NaOH) = n(Zn(OH)2) * 2 = 0,2 * 2 = 0,4 моль;

4) m(NaOH) = n * M = 0,4 * Mвва = 16 г.

Відповідь: Маса NaOH становить 16 г.

Задача 2

Дано:

m(NaOH) = 12 г

Знайти:

m(Al(OH)3) - ?

Розв'язання:

1) 3NaOH + AlCl3 → Al(OH)3 + 3NaCl;

2) n(NaOH) = m / M = 12 / 40 = 0,3 моль;

3) n(Al(OH)3) = n(NaOH) / 3 = 0,3 / 3 = 0,1 моль;

4) m(Al(OH)3) = n * M = 0,1 * 78 = 7,8 г.

Відповідь: Маса Al(OH)3 становить 7,8 г.