Який об'єм водню виділиться при взаємодії натрію з 146г HCl


Ответы на вопрос

Отвечает Касенчук Егор.

Дано

m(HCl) = 146 г

Решение

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 146 / (1 + 35.5) = 146 / 36.5 = 4.11 моль

2Na + 2HCl = 2NaCl + H2

n(H2) = 0.5n(HCl) = 0.5 * 4.11 = 2.06 моль

V(H2) = n(H2) * Vm = 2.06 * 22.4 = 46.14 дм3

Ответ: 46.14 дм3