До складу органічної речовини входять атоми Гідрогену, масова частка яких становить 14,29% і

Карбон. Молярна маса речовини становить 70 г/моль. Виведіть молекулярну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Белоус Кирилл.

Ответ:

Для виведення молекулярної формули речовини, спочатку необхідно визначити кількість атомів кожного елемента у складі речовини.

Масова частка Гідрогену в речовині становить 14,29%. Це означає, що в 100 г речовини міститься 14,29 г Гідрогену.

Маса Карбону в речовині може бути визначена як різниця між загальною масою речовини і масою Гідрогену:

маса Карбону = загальна маса речовини - маса Гідрогену

маса Карбону = 100 г - 14,29 г = 85,71 г

Тепер необхідно перевести масу кожного елемента в моль, використовуючи їх молярну масу.

Кількість молей Гідрогену = маса Гідрогену / молярна маса Гідрогену

Кількість молей Гідрогену = 14,29 г / 1 г/моль = 14,29 моль

Кількість молей Карбону = маса Карбону / молярна маса Карбону

Кількість молей Карбону = 85,71 г / 12 г/моль = 7,14 моль

Тепер, щоб знайти молекулярну формулу речовини, потрібно поділити кількість атомів кожного елемента на найменший спільний дільник кількості атомів.

Найменший спільний дільник кількості атомів Гідрогену і Карбону = 7,14

Таким чином, молекулярна формула речовини буде: C7H14