Знайти масу води необхідну для одержання 230 г етанолу.


Ответы на вопрос

Отвечает Козыр Эмилия.
Маса води, необхідна для одержання 230 г етанолу, залежить від стехіометрії реакції. У звичайних умовах, етанол може бути отриманий шляхом гідратації етилового ефіру. За реакцією:
C2H5OC2H5 + H2O -> C2H5OH + C2H5OH

Молярна маса етанолу (C2H5OH) становить приблизно 46 г/моль. Отже, 230 г етанолу відповідають приблизно 5 молям.

У даній реакції на одну молекулу етанолу необхідно 1 молекулу води. Тому, для одержання 5 молей етанолу, потрібно також 5 молей води.

Молярна маса води (H2O) становить приблизно 18 г/моль. Отже, маса води, необхідна для одержання 230 г етанолу, буде:
5 молей * 18 г/моль = 90 г.

Отже, для одержання 230 г етанолу зазвичай потрібно близько 90 г води.
Отвечает Nick Payal.

Дано:

m(C2H5OH) = 230 г

Знайти:

m(H2O) - ?

Розв'язання:

1) C2H4 + H2O = C2H5OH;

2) n(C2H5OH) = m / M = 230 / 46 = 5 моль;

3) n(H2O) = n(C2H5OH) = 5 моль;

4) m(H2O) = n * M = 5 * 18 = 90 г.

Відповідь: Маса H2O становить 90 г.